Panjur Sistemleri

Panjur hava şartlarının olumsuzluklarını önlemek ve güvenlik için sıkça kullanılan bir sistemdir.

MY Aluminyum

Panjur Sistemleri

Panjur hava şartlarının olumsuzluklarını önlemek ve güvenlik için sıkça kullanılan bir sistemdir. Hava koşullarından kaynaklanan güneş ışığı, yağmur ve rüzgârı önlemede kullanılır. Panjur sistemleri eskiden manüel olarak açılıp kapatılırken günümüzde motor sistemiyle rahat ve modern bir kullanım kazanmıştır.

Panjur tüm yapılara uygulana bilen genellikle gün ışığı, rüzgâr ve cepheli yağmurlara karşı koruma olarak ev, iş yeri ve yazlıkların kapı ve pencerelerine uygulanan bir sistemdir. İş yerlerinde ve garaj kapılarında ise güvenlik ön plana çıkmaktadır. Ayrıca ister evlerimizde ister iş yeri ve garajlarda olsun hırsızlara karşı caydırıcı olması ayrıca bir avantajdır.

Ev Tipi Motorlu Panjur Sistemleri

Yaşadığımız çağda artık her şey hayatımızı kolaylaştırmaya yöneliktir. Evimizde kullandığımız birçok eşya tek tuşla açılıp kapanma özelliğine sahiptir. Eskiden kullanılan alüminyum panjurları birçok insan açıp kapatmaya üşendiği için tercih etmezdi. Her sabah pencerelerdeki panjurları açıp akşam sinir bozan gıcırtı sesleri eşliğinde kapatmayı kimse istemezdi ama başka bir çözümde yoktu. Çağımız teknoloji çağı her şey gibi panjurlarda teknolojiye ayak uydurarak motorlu ve zahmetsiz hale getirildi. Artık sabah kahvenizi yudumlarken yerinizden kalkmadan tek tuşla açabilir akşam yatağınızdan bile bir tuşla kapatabilirsiniz. Sadece açıp kapatma avantajı yok tabii, evinizi güneş ışığından, rüzgârdan, yağmurdan korur. Ayrıca kötü niyetli insanları evinizden uzak tutar. En iyisi de uzak bir yere giderken gözünüz arkada kalmadan aracınıza binip gönül rahatlığıyla uzaklaşmanızı sağlar.

Panjur sistemi sayesinde; Evinizi hırsıza karşı güvenle korursunuz. Kışın ısı kaybını önleyip enerji tasarrufu sağlarken; yazın güneşi önleyip, odanıza serinlik ve ferahlık katarsınız. Camınızı yağmur, çamur ve dış etkenlerden korursunuz. Dilerseniz perde kullanmazsınız. Panjur her pencereye uygulanır.