Ofis Bölme Sistemleri

Modüler ve hareketli olarak, cam bölme adına birçok çeşit bulunmaktadır. Her ofise, her mekana göre, rahatlıkla entegre edilme durumu vardır.

istanbul cam ofis bölme
MY Aluminyum

Ofis Bölme Sistemleri

Son yıllarda tüm Dünya genelinde, ofisler ile ilgili değişik trendler ortaya çıkmaya başlamıştır. Eskisi gibi sert ve keskin yapılar, yerini daha işlevsel, daha kullanışlı tasarımlar; firmanın işlevsel konumuyla ilgili uyumlu hale getirilmeye çalışılmaktadır. Cam bölme, ofiste insanların kullanmakta olduğu çalışma alanlarını camlar ve camları destekleyen ahşap ve alüminyum ile ofise uygun bir şekilde dekore edilerek, kullanılan bölmelere verilen isimdir. Tam boyutta duvarlar ve kolonlar yerine, genellikle yarım boy şeklinde yapılır ve daha kullanışlı bir ortam oluşturulur. Bu cam bölme sayesinde, hem çalışanlar için daraltıcı, boğucu bir çalışma ortamı olmaz; hem de çalışanların verimleri artar.

Modüler ve hareketli olarak, cam bölme adına birçok çeşit bulunmaktadır. Her ofise, her mekana göre, rahatlıkla entegre edilme durumu vardır. Yapılan mimari projelerde, esnek yapısı ile tüm bölmelere rahatlıkla uygulanabilir.


Bankalar, hastaneler, kamu kurumları, ofisler, hava alanları, iş merkezleri gibi pek çok yaşam alanına, cam bölme rahatlıkla girmiştir. Bahse konu yerlerde, ofis bölme işlemi, o yaşam alanında her hangi bir faaliyet başlamadan önce, iş yeri faaliyete geçmeden önce, ofis bölme işlemi uygulanarak, dekoratif zenginlik ve uygun çalışma alanı oluşturulur.