Kış Bahçe Sistemleri

Kış bahçesi, soğuk mevsimlerde de sıcak havayı ve yeşili hissetmek için trend olmuş ev dekorasyonu çeşitlerinden biridir.

MY Aluminyum

Kış Bahçe Sistemleri

Kış bahçesi, soğuk mevsimlerde de sıcak havayı ve yeşili hissetmek için trend olmuş ev dekorasyonu çeşitlerinden biridir.

Hava şartlarının uygun olmadığı dönemlerde, doğayı ve de yeşili yakından hissetme arzusu duyan insanların, evlerinin çatı kısmına, balkona, ya da evlerinin müsaitlik durumlarına göre, evde istenilen bir başka bölgeye yapılan, sistematik bölgelere verilen addır.

Müşterilerin isteğine göre, farklı çeşitlerde farklı modellerde, tasarımcılar tarafından evde yapılmak istenilen bölüm incelenerek, ev sahipleri ile birlikte model tasarlanır.

Özellikleri nelerdir?

Kış bahçesi kullanımı oldukça pratiktir. Kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir. Yapımında kullanılan, sürme katlanır cam sayesinde, yaz aylarında açık bir havada, kış aylarında da olumsuz hava koşullarından etkilenmeden kış bahçesi rahatlıkla kullanılabilir. Temperli ya da lamine camlardan, çelik malzemelerden üretimi yapılmakta olup; dayanıklıdır ve kilitleme özelliği olduğu için son derece güvenilirdir. Gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Kış bahçesinin faydaları nelerdir?

Yaz aylarında, müşteri sıkıntısı çeken cafe, lokanta, restaurant gibi işletmeler bu sistemlerden yaptırarak, daha geniş bir alana kavuşarak ve de bu alanı dikkat çekici bir şekilde dekore ederek müşterilerinin ilgisini çekebilir ve daha çok müşteri gelmesi durumu sağlanır. Kış aylarında ise işletmelerine farklı bir hava katmak isteyen işletmeler, bu kış bahçesinden işletmelerine yaptırarak, insanlara kış aylarında, doğa havasını, yeşili ve huzuru tattırıp işletmelerini ön plana alabilirler. Evlerde özellikle makan açısından sıkıntısı olmayan genişlikteki yerlerde bahçenin bir köşesine kış bahçesi yapılıp, misafirlerini farklı bir ortamda sağlamak isteyenler için değişik bir hava sunacaktır. Bir kez yapılan bu kış bahçeleri, ömürlük kullanıma sahiptir. Sürme katlanır cam başta olmak üzere; periyodik bakımları zamanında yapılır ve titiz bir şekilde kullanılırsa uzun süre rahatlıkla kullanılır; çünkü bu şekilde bakımı yapıldığı zaman, dışarıdan uğrayacağı her hangi bir olumsuz şeyden etkilenmez